Aktualności

Instalacje fotowoltaiczne

Rok 2019 to czas fotowoltaiki – sposób na realne obniżenie rachunków za prąd oraz niezależność od podwyżek cen energii. Instalacje fotowoltaiczne używane są do różnych obiektów: gospodarstw domowych i rolnych, domków letniskowych, obszarów poza zasięgiem sieci elektroenergetycznej, a także do instalacji energetyki zawodowej i sprzedaży energii do sieci.

Wybierając instalacje fotowoltaiczne, należy zastanowić się nad konkretnym rozwiązaniem. Panele, aby działały muszą być odpowiednio zamontowane, aby ich praca była jak najefektywniejsza. Najważniejsze jest aby uwzględnić położenie budynku względem odpowiednich kierunków. Kolejną ważną sprawą jest kąt nachylenia dachu oraz przeszkody terenowe, które mogłyby powodować okresowe zacienienia.

Na powierzchnię poziomą Polski przypada rocznie  950 do 1 200 kWh/m2 . Ogniwa solarne przetwarzają z tego na energię elektryczną ponad 14%, ale co ważne 2/3 energii przetwarzane jest latem, 1/3 zimą. Oznacza to, iż Słońce jest przez cały rok, nie tylko niewyczerpalnym ale i ekologicznym źródłem energii, która najbardziej jest przyjazna naturze.

Inwestując w panele powinniśmy zwrócić swoją uwagę na działający od niedawna rządowy program „Czyste Powietrze”, który umożliwia pozyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Maksymalnie może wynosić 30 000 zł (do 6000 zł za 1 kW mocy zainstalowanej).

Wprowadzone instrumenty wsparcia finansowego: „Czyste Powietrze” oraz  ulga termomodernizacyjna mają na celu poprawę efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery oraz mogą pobudzić inwestorów do działania.

Korzyści z fotowoltaiki to darmowa eksploatacja paneli fotowoltaicznych, ich trwałość to co najmniej 25 lat. Generowanie własnej energii energetycznej to nie tylko szansa na zaoszczędzenie pieniędzy , ale też na podniesie wartość budynku, podobny trend od lat funkcjonuje w całej Europie.

Nasza firma podążając za zapotrzebowaniem posiada w swojej ofercie instalacje fotowoltaiczne.
Oferujemy:

– konsultacje,

– starannie dobrane urządzenia

– profesjonalny projekt i montaż

– długie okresy gwarancji

– doświadczenie i wiedzę w temacie

Zapraszamy do kontaktu